CANE CORSO TİGER

Ana Sayfa

Cane Corso Tiger Yavru

Cane Corso Tiger Sayfamız Tasarım Aşamasındadır.

 

Cane Corso Özellikleri

Cane Corso ırkı ailesine özellikle çocuklara karşı vefalı, uslu ve uyumludur. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan bir tavrı bulunmakla beraber genç yaşta eğitilmesi halinde bu tavrı itaatkar bir şekilde kontrol altında tutulabilmektedir. Özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi konusunda son derece dikkatli davranılmalı ve çocuklarla olan diyalogunda sınırlamalar getirilmemeli, çocuklara karşı her zaman sevgi ile yaklaşması sağlanmalıdır. Cane Corso ırkı eğitilmiş dahi olsa yabancılara karşı her daim bulunduğu ortamı ve ailesiniz korumak için agresif davranışlar göstermektedir. Zaten Cane Corso ırkını tercih etmemizdeki nedenlerden bir tanesi de koruma köpeği olması özelliği değilmidir? Cane Corso erişkin hale geldiğinde iri yarı, atletik görünümlüdür. V şeklinde kulakları; uzun, yayvan ağzı, kemerli boynu, belirgin alın stopu bulunmaktadır.  

Cane Corso Tiger Eğitimi

Cane Corso ırkı akıllı ve kolay eğitilebilir bir köpek ırkıdır. Cane Corso anne sütünden kesildikten sonraki süreçte yeni dahil olduğu ailesinin yaşam prensiplerini öğrenmesi için eğitimine hemen başlanmalıdır. Burada eğitimden kastım ileri itaat, alan koruma veya bodyguard eğitimleri değildir. Sosyalleştirme eğitimi olarak adlandırdığımız özellikle yaşam alanlarında uyması gereken davranış kalıplarıdır. Örneklemek gerekirse, tuvaletini nereye yapacağı, evin hangi odalarına girmeyeceği, ayakkabı terlik, kablo kemirmemesi gibi temel kuralları öğrenme sürecidir. Cane Corso yavrusunu 4. aydan itibaren itaat eğitimi şeklinde adlandırılan ilke eğitime tabii tutulması son derece yerinde bir karar olacaktır. Gerek durulması durumunda 8. aydan sonra gerek durulması halinde ihtisas eğitimlerine (alan koruma, bodyguard gibi) tabii tutulabilirler. Ama burada özellikle belirtmeden geçmek istemiyorum, Cane Corso ırkına standart eğitim kalıpları ile eğitim verilmemelidir. Eğitimci arkadaşlar Cane Corso eğitiminin beşeri eğitim müfredatı ile değil, Irka münhasır eğitim müfredatı ile verileceğini bilirler. Cane Corsa yavrularının eğitimine cane corso eğitimi yer vermeye çalıştım.

Cane Corso Fiyatları

Cane Corso ırkı fiyatları, Rengine ve şecere geçmişine göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama satış fiyatları 1000 ₺ ile 2500 ₺ arasında seyretmektedir. çıkıklığı) yakalanma riski vardır.

Cane Corso Bakımı

Cane Corso ırkı kısa tüy yapısından ötürü çok fazla taramaya ihtiyaç duymazlar.  Yavruluk döneminde sosyalleşme yeterli olduğu sürece dışarıda yaşamalarında bir sorun olmaz. Diğer bir çok büyük ırk köpekler gibi Cane Corso ırkında da  Kalça Diplezyasına (kalça çıkıklığı) yakalanma riski vardır. Cane Corso ırkının bakım şartları iyi olması durumun da yaşam süreleri 11 ile 15 sene arasındadır.

Cane Corso Karakter Yapısı

Cane Corso ırkı sahibine karşı son derece sadık ve itaatkar bir yapısı bulunmaktadır. Cane Corso akıllı bir yapısının yanında koruma özelliği de son derece gelişmiş durumdadır. Doğru eğitim müfredatı ile eğitilmeleri son derece kolay ve geri dönüşümü başarılı bir öğrencidir.  Bu özelliklerinin yanında çabuk sinirlenen, her zaman tetikte ve kendine güvenen bir yapısı vardır. Cane Corso iyi bir bekçi ve bodyguard köpeğidir.
 

Cane Corso Kıl Yapısı

Cane Corso ırkının tüy yapısı kısa, yoğun, dimdik tüyleri vardır. Renkleri ise siyah, gri, taba yada çizgili olabilir. Ağızları siyah yada gri olabilir. Göğsünde, ayaklarında siyah ve gri lekeler olabilir. Tüy dökümü hafif geçmektedir.

Cane Corso Yaşam Ortamı

Cane Corso ırkına gün içerisinde yeteri derecede egzersiz uygulanması durumunda ev ortamında yaşayabilir. Tabii bunun yanında bahçe ve açık alanda yaşaması durumunda daha mutlu olacaktır. Burada kısa bir dipnot eklemek isterim ki, Cane Corso ırkına verilebilecek ve onu mutlu edecek en büyük hediye ilginiz ve sevginiz olacaktır.

Cane Corso Irkının Kökeni

Cane Corso Italiano ( Italyan Mastiff ve Cane Corso Mastiff olarak da bilinir) İtalya'nın güneyinde ortaya çıkmış av ve savaş köpeğidir. Napolitan Mastiff ve güçlü bir savaş köpeği olan Roman 'Canis Pugnac' cinslerinin soyundan gelir. Cane Corso ise biraz daha çevik, hafiftir. Askerler tarafından avcılık ve destek güç amaçlı kullanılmışlardır. Aynı zamanda boğa oyununda da yer almışlardır. Bu oyunda bağlı bir boğanın köpekler tarafından saldırılması vardır.1980 yıllarında nesli tükenme noktasına gelmiş olan cane corso ırkı, Uluslararası çabalar sayesinde bu durumdan kurtarılmıştır.

İletişim

Cane Corso üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

cane corso facebook  cane corso instagram  cane corso  cane corso